Sobota, 20 października 2018 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

21 października - recenzje i konkursy, do wygrania kryminał Magdy Stachuli, pt. "Idealna". W cyklu "Książki pod lupą" o najważniejszej islandzkiej książce ostatnich lat, pt. "Wyspa" autorstwa Sigríður Hagalín Björnsdóttir. Gościem audycji będzie Vincent V. Severski, który opowie o bohaterach, miejscach i historiach ze swoich powieści: " Nielegalni", "Niewierni", "Nieśmiertelni" i "Niepokorni". Serial pt. "Nielegalni", oparty na podstawie książek Vincenta V. Severskiego, był kręcony również w Bydgoszczy. Premierowo na małym ekranie w niedzielę, 21 października.

Do wysłuchania audycji zaprasza Bogumiła Wresiło.