Sobota, 17 listopada 2018 r.   Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Inwestycje Level UP! Toruń 2018 - 20 listopada 2018

Inwestycje Level UP! Toruń 2018 - 20 listopada
Inwestycje Level UP! Toruń 2018 - 20 listopada
Wydarzenie skierowane jest do samorządowców, przedstawicieli biznesu, inwestorów, organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego, pracowników naukowych oraz innych podmiotów i grup, w tym także ruchów miejskich – stanowiących istotny element wsparcia działań rozwoju dla każdej przestrzeni miejskiej, a przede wszystkim jej mieszkańców. Ufamy, iż dyskusja w szerokim gronie ekspertów pozwoli na uwzględnienie różnego puntu widzenia na kwestie nowoczesnej przestrzeni miasta Torunia i jego rozkwitu.

Gdy się rodzi Małyssak

„Gdy się rodzi Małyssak” - bezpłatny kurs przygotowujący do porodu
„Gdy się rodzi Małyssak” - bezpłatny kurs przygotowujący do porodu
Zapraszamy na bezpłatnykurs przygotowujący do porodu „Gdy się rodzi Małyssak”. Pięć intensywnych spotkań skierowanych do osób spodziewających się dziecka – pań i panów. Na poszczególnych spotkaniach dowiesz się wielu informacji z zakresu przygotowania się do porodu, połogu, opieki nad noworodkiem i karmienia piersią. Spotkania będą prowadzić specjaliści: położna, lekarz neonatolog, psycholog, promotor karmienia piersią, doule. A także gość specjalny poprowadzi warsztaty z żywienia niemowląt i dzieci - dietetyk i psycholog - blogerka ze szpinakrobibleee.pl - Zuzanna Antecka. Odbędzie się też pokaz filmu o porodzie, a także odbędą się ćwiczenia przygotowujące do porodu. Na jednym ze spotkań otrzymacie upominek w postaci naklejki na szybę auta "Jedzie z nami Małyssak" oraz torby bawełnianej "Małyssak".

Forum Ratownictwa

14 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu rozpocznie się XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa. Tematem obrad będzie „Ratownictwo medyczne w samorządzie terytorialnym”.

Podczas sesji naukowej zostanie przeprowadzona debata z udziałem ordynatorów szpitalnych oddziałów ratunkowych, dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego i konsultantów w dziedzinie medycyny ratunkowej na temat: „Szpitalne oddziały ratunkowe i zespoły ratownictwa medycznego w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu i województwa. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje”. Planuje się także przeprowadzenie dyskusji dotyczącej bieżących problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego.

Targi Pracy Offerty 2018

Prawie stu wystawców, tysiące ofert pracy, warsztaty, punkty konsultacyjne i doradcze, porady specjalistów - 15 listopada 2018 r. o godz. 11:00 ruszają kolejne Targi Pracy Offerty. Organizatorem wydarzenia w bydgoskiej hali widowiskowej „Łuczniczka” jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier.

Kilka tysięcy zainteresowanych poszukiwaniem lub zmianą pracy – tyle osób każdego roku odwiedza średnio bydgoskie Targi Pracy Offerty. Świetną renomę wydarzenia zauważyli również pracodawcy, których z roku na rok jest na płycie Łuczniczki coraz więcej. Tegorocznym sponsorem strategicznym wydarzenia jest firma Atos Global Services Poland, której pracownicy czekać będą na odwiedzających na swoim stoisku, a także poprowadzą warsztaty dla tych, którzy dopiero zaczynają zawodową karierę. W tym roku rekrutuje między innymi sektor turystyczny, wellnes, bankowość i finanse, logistyka, inżynieria, IT, instytucje publiczne. Poszukiwani są również lingwiści, analitycy finansowi czy sprzedawcy.

Międzynarodowy Dzień GIS-u

Międzynarodowy Dzień GIS-u
Międzynarodowy Dzień GIS-u
Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz z Zespołem Szkół Budowlanych w Bydgoszczy serdecznie zapraszają w dniach 14-15 listopada 2018 roku na obchody Międzynarodowego Dnia GIS-u. Sesja wykładowa oraz warsztaty skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów i związane jest z tematyką systemów informacji przestrzennej.

W trakcie Dnia GIS-u będą miały miejsce prezentacje systemów GIS, a także wystąpienia tematyczne zaproszonych gości - specjalistów, którzy na co dzień zajmują się rozpoznawaniem potrzeb, rozwojem nowych technologii oraz tworzeniem systemów informacji o terenie.

Uczestnicząca w pokazach, seminariach oraz warsztatach młodzież, będzie mogła zapoznać się nie tylko podstawowymi informacjami teoretycznymi na temat GIS, ale także osobiście skorzystać z narzędzi jakie proponuje stale rozwijająca się geoinformacja.
12