Niedziela, 21 października 2018 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Audycja z 18 października 2018

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. o rozpoczynającym się w Toruniu Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. Już w najbliższą niedzielę, 21 października telewizyjna premiera serialu pt. "Nielegalni", na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego. Mało kto wie, że część zdjęć do serialu kręcona była w... Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 18.10.2018

Audycja z 11 października 2018

Gościem specjalnym audycji Bogumiły Wresiło był Jacek Bławut - polski aktor, operator i reżyser filmowy, wykładowca w szkołach filmowych, gość specjalny ostatniej edycji Prologu Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy. Na dzień przed premierą filmu "7 uczuć", Jacek Bławut opowiadał o współpracy z reżyserem Markiem Koterskim. W programie mówiliśmy też o inauguracji Dyskusyjnego Kobiecego Klubu Filmowego "Szpulka", który powstał w Dworze Artusa w Toruniu.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 11.10.2018

Audycja z 4 października 2018

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z toruńskim aktorami Teatru W.Horzycy. Matylda Podfilipska opowiedziałą o swoim udziale w serialu "Diagnoza", natomiast Niko Niakas zdradził szczegóły filmu, którego on sam jest bohaterem. Zapowiedzieliśmy także nową polską komedię pt. "Serce nie sługa", gdzie zagrali m.in. Roma Gąsiorowska oraz Borys Szyc i Paweł Domagała. W audycji także "Kler" oraz "Kamerdyner". Muzycznie towarzyszyła nam będzie oprawa z filmu "Kamerdyner", którą skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz, a piosenkę "Stare drzewa" do tego obrazu napisał Kortez.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Ekranu - 04.10.2018
12