Czwartek, 13 grudnia 2018 r.   Imieniny: Lucji, Otylii

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Dwie strony ekranu

dzisiaj po godz. 21:00

Bogumiła Wresiło
Reżyser, scenarzysta, montażysta, operator i producent Alfonso Cuarón będzie gościem specjalnym programu. Opowie o swojej najnowszej produkcji "Roma". Film startował w konkursie głównym na ostatnim Festiwalu Energa Camerimage w Bydgoszczy. Tydzień temu zdobył trzy nominacje do Złotych Globów, wcześniej Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Powiemy też o wyjątkowym, filmowym pokazie w bydgoskiej fabryce Stomil. A w bydgoskim i grudziądzkim kinie Helios pierwsza w Polsce transmisja przedstawienia teatralnego Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż".

Dyżur eksperta

jutro po godz. 12:15

Ewa Kurzawa
Jak funkcjonuje e-ZLA? Jakie są korzyści dla pracownika, lekarza i pracodawcy z elektronicznych zwolnień lekarskich? Co w sytuacji kiedy lekarz nie będzie mógł wystawić e-ZLA, np. nie będzie miał internetu podczas wizyty domowej? Co w sytuacji kiedy lekarz wystawi papierowe zwolnienie lekarskie? Emerytury - praca, a wysokość świadczenia emerytalnego. Na telefoniczne pytania Słuchaczy w trakcie "Dyżuru Eksperta" odpowiadać będą goście z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tel. 52 345 50 90. Zaprasza Ewa Kurzawa.

Radiowy Klub Rodzica

jutro po godz. 20:00

Bogumiła Wresiło
W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

Zwierzenia przy muzyce

jutro po godz. 21:07

Magda Jasińska
Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

Raz na zielono

w sobotę po godz. 12:00

Małgorzata Burchardt
Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

Pierwszy dzień tygodnia

w niedzielę po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Śniadanie z muzami

w niedzielę po godz. 10:06

Ewa Dąbska
Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

Wolna i Niepodległa

w niedzielę po godz. 12:00

Robert Erdmann
Cykl audycji, w których przypominamy proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Będzie zatem o wydarzeniach historycznych, postaciach, czy utworach, które z niepodległością kojarzymy.

Od deski do deski

w niedzielę po godz. 15:00

Bogumiła Wresiło
magazyn czytelniczy

Radiokonferencja

w poniedziałek po godz. 12:15

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Rozsypane życie' emisja: 08.12.2018 reportaż Żanety Walentyn i Adriany Andrzejewskiej z Polskiego Radia PiK. 'Niedokończona bajka' emisja: 08.12.2018 reportaż Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK. 'Rozsypane życie', to historia wypadku 11-letniego Kacpra Paradowskiego ze Steklinka. Czy możliwym jest, by osoba nie posiadająca prawa jazdy, prowadząca pojazd w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, dwukrotnie wczesniej karana za te same czyny była uwolniona od odpowiedzialności? Kacper wypadku nie przeżył, troje ...

Muzyka

Piosenka tygodnia: Katy Perry - Cozy Little Christmas

Nie prezenty są najważniejsze w Święta, ale miłość i obecność bliskich osób - śpiewa w swojej najnowszej piosence Katy Perry. 'Cozy Little Christmas' to drugi utwór amerykańskiej wokalistki napisany specjalnie z okazji świąt Bożego Narodzenia. W 2015 roku ukazało się jej nagranie 'Every Day is a Holiday'. Katy Perry zdobyła popularność na świecie za sprawą debiutanckiego singla 'I Kissed A Girl' w 2008 r. Dotychczas wydała pięć albumów studyjnych, ostatni, zatytułowany 'Witness', pochodzi z 2017 roku. Płyta trafi ...

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Enteo.pl
Cyfryzacja radia
Audytorium17
Związek Pracodawców Mediów Publicznych