Czwartek, 13 grudnia 2018 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Kultura
2018-12-07, 12:28 Tatiana Adonis

Czy dojdzie do spotkania Marek Żydowicz - Komisja Kultury Rady Miasta Bydgoszczy?

Kilka dni temu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski złożył Markowi Żydowiczowi ofertę. Fot. Archiwum PR PiK
Kilka dni temu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski złożył Markowi Żydowiczowi ofertę. Fot. Archiwum PR PiK
- Nie widzę problemu, żeby Marek Żydowicz pojawił się na posiedzeniu Komisji Kultury i Nauki bydgoskiej Rady Miasta - mówi jej przewodniczący Kazimierz Drozd. O spotkanie twórcy festiwalu Camerimage z bydgoskimi radnymi, jeszcze w grudniu, zabiega wiceprzewodnicząca komisji, radna Grażyna Szabelska.
Przewodniczący komisji przyznaje jednak, że na razie zaproszenia do dyrektora festiwalu Camerimage nie wystosował. Jak mówi, czeka na odpowiedź Marka Żydowicza na propozycję, jaką w sprawie współpracy, przesłał mu ostatnio prezydent Bydgoszczy.

Kilka dni temu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski złożył Markowi Żydowiczowi ofertę. Wynika z niej, że miasto może przeznaczyć na organizację festiwalu Camerimage nie 2,5, jak chciałby organizator, a 1,5 mln zł rocznie. Do tego prezydent postawił warunki: m.in. uwzględnienia Bydgoszczy w nazwie festiwalu, organizowania wydarzeń festiwalowych wyłącznie w Bydgoszczy, stworzenia wydarzenia towarzyszącego, skierowanego do mieszkańców miasta i udział w festiwalu gwiazdy nagrodzonej lub nominowanej do Oscara.

Marek Żydowicz na razie nie odniósł się do propozycji prezydenta.
Mówi Grażyna Szabelska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Nauki bydgoskiej Rady Miasta

Kultura

2018-12-12, godz. 21:12 "Dziadek do orzechów" w Teatrze Horzycy w Toruniu. Z udziałem seniorów! 'Dziadek do orzechów' nie tylko w Operze Nova w Bydgoszczy. Po tekst Ernst'a Theodor'a Amadeus'a Hoffmann'a sięgnęła Daria Kopiec, która swój spektakl realizu ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:59 Nowy fortepian, oświetlenie, nagłośnienie i nie tylko! Opera Nova po modernizacji Opera Nova podsumowała dwuletni Projekt Modernizacyjny. Na co wydano 13 i pół miliona złotych pochodzących ze środków europejskich i Urzędu Marszałkowskiego? » więcej 2018-12-12, godz. 09:52 Książnica Kopernikańska obchodzi 95-lecie działalności Od 1923 roku służy mieszkańcom Torunia i regionu, udostępniając księgozbiory i organizując wydarzenia edukacyjno-popularyzatorskie. Wojewódzka Biblioteka Publ ... » więcej 2018-12-12, godz. 08:30 Duke Ellington SACRED CONCERT zabrzmi na naszej antenie! Duke Ellington uważał tę kompozycję za dzieło swego życia. Pobrzmiewa w niej radość, wolność i nadzieja. Sacred Concert, to zbiór pieśni i kompozycji instrume ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:47 Olgierdowi Gałdyńskiemu, toruńskiemu fotografikowi, poświęcono tablicę pamiątkową Był twórcą fotografii reportażowej i artystycznej, jego fotografie pokazywane były na wystawach w Australii, Chinach, Indiach czy Stanach Zjednoczonych, urodz ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:41 Seniorzy i studenci wspólnie tworzą przedstawienia teatralne Była 'Satyra mieszczańska' i 'Moralność pani Dulskiej', przyszła pora na 'Igraszki z diabłem'. Komedia czeskiego pisarza Jana Drdy to kolejna sztuka wystawion ... » więcej 2018-12-11, godz. 08:58 Transmisja monodramu Krystyny Jandy w 39 kinach w Polsce. Gdzie u nas? Transmisję spektaklu Krystyny Jandy pt. „Ucho, gardło, nóż” z Teatru Polonia w Warszawie będzie można obejrzeć w piątek (14 grudnia) w kinie Helios w Bydgoszc ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:45 Katedra włocławska wpisana na listę 100 Pomników Historii Katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku jest jednym z 14 nowych obiektów wpisanych na listę '100 Pomników Historii na stulec ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:00 "Wzruszenia" Jarosława Jakubowskiego 'Wzruszenia' to tytuł nowego tomiku poetyckiego Jarosława Jakubowskiego - poety, dramatopisarza i prozaika. Autor jest czterokrotnym laureatem nagrody 'Strzał ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:00 Maklakiewicz, Himilsbach i Niemczyk w bydgoskiej fabryce Stomil Maklakiewicz, Himilsbach i Niemczyk na dużym ekranie w bydgoskiej fabryce Stomil. Już w najbliższy piątek filmowe wydarzenie organizowane przez twórców Festiw ... » więcej
1234567